Sport: impreza darmowa, impreza plenerowa

VII Ogólnopolski Maraton Kolarski MTB o Puchar Ministra Sportu i Turystyki i nagrody Burmistrza Kraśnika, Wybieram kolarstwo - wykluczam nałogi

06 września 2020 08:12
Kraśnik, kraśnicki, lubelskie
Zbiórka przy Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku

Impreza ogólnopolska przeznaczona jest dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Celem zawodów jest promocja aktywności fizycznej – kolarstwa, stworzenie możliwości rywalizacji sportowej, idei fair play, wyrównanie szans dzieci i młodzieży w dostępie do sportu i przez sport, identyfikacja i rozwijanie talentów sportowych, przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym poprzez popularyzację turystyki rowerowej w formie maratonu kolarskiego MTB na rowerach górskich. Zawody będą organizowane zgodnie z regulaminem PZKOL. Zawody są zgłoszone do Okręgowego Związku Kolarstwa w Lublinie. Wyścig odbędzie się, ze startu wspólnego, na rundach o długości około 30 kilometrów leśnymi ścieżkami w dzielnicy Fabrycznej Kraśnika. Start i meta na za Centrum Kultury i Promocji.

Wyścig będzie rozegrany w klasyfikacji indywidualnej dla każdej kategorii wiekowej. Zwycięzcą indywidualnym w każdej kategorii wiekowej zostaje zawodnik, który na mecie uzyska najlepszy czas.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli: Jarosław Stawiarski Marszałek Województwa Lubelskiego, Danuta Dmowska-Andrzejczuk Minister Sportu, insp. Artur Bielecki Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie.

AW

Zatrzymaj banner przewijany