Szukamy najlepszych „Rolników z Lubelskiego”

Grafika Lubelskie Smakuj Życie (link otworzy duże zdjęcie)

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie „Rolnik z Lubelskiego 2020”.

Konkurs organizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie. Projekt ma za zadanie wyróżnić najlepszych rolników, którzy w województwie lubelskim mieszkają i prowadzą swoje gospodarstwa. W tym roku wybrani zostaną najlepsi rolnicy w czterech kategoriach konkursowych.

Zachęcamy do zgłaszania kandydatur.
Konkurs, ze względu na zagrożenie epidemiczne, odbywa się bez wizytacji w gospodarstwach, dlatego też niezbędne jest przesłanie szerokiej dokumentacji osiąganych wyników i sukcesów związanych z gospodarstwem. Dodatkowo punktowane będzie dołączenie do zgłoszenia filmu promującego gospodarstwo.

Poszukiwani są najlepsi rolnicy zajmujący się uprawą roślin i chowem zwierząt, którzy osiągają wyróżniające wskaźniki produkcji, wdrażają innowacyjne rozwiązania i umiejętnie korzystają z funduszy unijnych. Nie bez znaczenia są też dbałość o estetykę zagrody, osiągnięcia podczas branżowych wystaw i konkursów oraz działania na rzecz ochrony środowiska.

Rolnicy mogą ubiegać się o tytuł w ramach następujących kategorii konkursowych:
 produkcja zwierzęca,
 produkcja roślinna,
 ogrodnictwo,
 sadownictwo.

Wyboru zwycięzców dokona kapituła konkursowa złożona z przedstawicieli organizatora oraz branżowych ekspertów. Laureatów tytułu poznamy podczas uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym w Lublinie.  Na najlepszych „Rolników z Lubelskiego” będą czekały statuetki i atrakcyjne nagrody rzeczowe.
Przypominamy, że rolnicy mogą zgłaszać się do konkursu sami. Swoich kandydatów mogą również typować różnego rodzaju instytucje rolnicze, związki i zrzeszenia, jak również samorządy powiatowe i gminne.

Zgłoszenia należy przesyłać do 24 lipca 2020 r. (decyduje data wpływu do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie – stempla z Kancelarii Ogólnej UMWL w Lublinie) na adres:
Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie
ulica Artura Grottgera 4,
20-029 Lublin
z dopiskiem: „Rolnik z Lubelskiego 2020”.
Dodatkowych informacji w sprawie konkursu udziela Piotr Banak, pracownik Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich – telefonu (81) 44 16 532.
Czekamy na Państwa zgłoszenia.

Szczegółowy wykaz kryteriów znajduje się w Regulaminie Konkursu.

AW

Opublikowano: 23 lipca 2020 08:17