Powiatowy konkurs „ Kraje Anglojęzyczne, Niemieckojęzyczne i Rosja”

(link otworzy duże zdjęcie)

Dnia 27 lutego 2018 o godz. 9:00 w Zespole Szkół nr 3 w Kraśniku  odbył się Powiatowy Konkurs „Kraje Anglojęzyczne, Niemieckojęzyczne i Rosja”, który był współorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Kraśniku.

Konkurs obejmował zagadnienia dotyczące wiedzy kulturoznawczej Anglii, Niemiec i Rosji. Skierowany był do uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu kraśnickiego. Przygotowano go w dwóch wersjach: pierwszej - dla uczniów uczących się j. angielskiego i niemieckiego, drugiej – dla uczniów uczących się j. angielskiego i rosyjskiego.

Nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kraśniku zostały wręczone  dnia 9 marca 2018 przez dyrektor Zespołu Szkół nr 3 w Kraśniku – panią Anetę Jabłońską– Ośkę oraz przedstawiciela Starostwa Powiatowego w Kraśniku - pana Zbigniewa Leziaka.

Pierwsze miejsce zajął: Mateusz Gąbka - uczeń Zespołu Szkół nr 1 w Kraśniku.
Nagrodą za pierwsze miejsce były: głośnik Blow BT 600 + FM czarny, słownik niemiecki Lingea, rozmówki biznesowe angielskie oraz przewodnik ilustracyjny o Austrii.

Drugie miejsce: Wiktoria Potępa - uczennica Zespołu Szkół nr 2 w Kraśniku.
Nagrodą za drugie miejsce były : głośnik Creative bezprzewodowy, książka Irlandia Travelbook, słownik angielski Delta.

Trzecie miejsce: Maciej Żysko - uczeń Zespołu Szkół nr 2 w Kraśniku.
Nagrodą za trzecie miejsce były: głośnik Stream V2 Bluetooth Tracer black, przewodnik Marco Polo o Londynie.

Osoby wyróżnione: Franciszek Rej – uczeń Zespołu Szkół nr 1 w Kraśniku.
Nagrodą jest głośnik Bluetooth mini B3 black oraz przewodnik Marco Polo o Berlinie.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, płytę cd „Pawkin”, kubek, torbę materiałową, breloczek, smycz z logo Starostwa Powiatowego w Kraśniku.

Opublikowano: 12 marca 2018 13:53

Kategoria: Konkursy