Finał II Powiatowego Konkursu Biochemicznego

(link otworzy duże zdjęcie)

Dnia 5 kwietnia 2017r. w Zespole Szkół nr 2 odbył się etap finałowy II Powiatowego Konkursu Biochemicznego. Organizatorem konkursu było Starostwo Powiatowe w Kraśniku oraz Zespół Szkół nr 2. Konkurs koordynowały nauczycielki chemii i biologii: p. Ilona Sosnówka, p. Elżbieta Fila i p. Edyta Skrzypiec. Celem konkursu było przede wszystkim rozwijanie zainteresowań w zakresie nauk biologicznych i chemicznych wśród uczniów klas gimnazjum.
W finałowym etapie konkursu wzięło udział 25 uczniów z gimnazjów powiatu kraśnickiego. Gimnazjaliści rozwiązywali zadania zamknięte i otwarte z wiedzy biologiczno-chemicznej.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kraśniku oraz sponsorów.

Laureatami konkursu zostali:
I miejsce – Mikołaj Dżugaj ze Społecznego Gimnazjum w Kraśniku
II miejsce – Karol Wiśniewski ze Społecznego Gimnazjum w Kraśniku
III miejsce – Magdalena Zapalska z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Kraśniku
IV miejsce – Magdalena Kos ze Społecznego Gimnazjum w Kraśniku

Zwycięzcom oraz ich nauczycielom przygotowującym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

fot. P. Wojeciechowski

Opublikowano: 06 kwietnia 2017 10:32