Ostzreżenie przeciwpowodziowe i ostrzeżenie o silnym deszczu z burzami

Ostrzeżenie przeciwpowodziowe (link otworzy duże zdjęcie)

W dniu 24 czerwca 2020 roku od godziny 12:30 zostało ogłoszone pogotowie przeciwpowodziowe dla części Powiatu Kraśnickiego obejmującego teren Miasta i Gminy Annopol.

Dzisiaj opady deszczu, miejscami o natężeniu umiarkowanym i silnym, wystąpią na obszarze wszystkich powiatów województwa lubelskiego. Tutaj nie można wykluczyć także lokalnych burz. Strefy opadów będą się stopniowo przemieszczać na zachód. Na ten obszar zostały wydane ostrzeżenia meteorologiczne I stopnia o silnych opadach deszczu z burzami oraz intensywnych opadach deszczu do godzin wieczornych. Prognozowana wysokość opadów w okresie ważności ostrzeżenia wyniesie miejscami od 30 mm do 40 mm. W trakcie opadów deszczu będą występować burze z porywami wiatru do 65 km/h.

W najbliższych dniach należy spodziewać się dalszych wzrostów stanów wód, zwłaszcza w rejonach wystąpienia opadów. Obserwowany będzie również spływ wód opadowych z górnych części zlewni i dalsze przemieszczanie się fali wezbraniowej w środkowych i dolnych odcinkach rzek. Będzie to skutkować podniesieniem się poziomu wody, a nawet podtopieniami.

AW

Opublikowano: 24 czerwca 2020 11:09