Ostrzeżenie o burzach z gradem

(link otworzy duże zdjęcie)

OSTRZEŻENIE NUMER 128/III/2019
BURZE Z GRADEM, INTENSYWNE OPADY DESZCZU

Prognoza od godz. 18:00 dnia 13-08-2019 do godz. 14:00 dnia 14-08-2019 dla województwa lubelskiego, małopolskiego, podkarpackiego.

W związku z przemieszczającym się nad Polską frontem chłodnym prognozowane jest występowanie intensywnych opadów deszczu o wydajności od 40 do 60 mm na okres obowiązywania ostrzeżenia. Opadom mogą towarzyszyć burze z opadami gradu o średnicy 1-3cm i porywami wiatru do 70 km/h.

Przewidywanym opadom mogą towarzyszyć m.in:  awarie i uszkodzenia napowietrznych linii przesyłowych; lokalne podtopienia na większym obszarze; łamanie i wyrywanie drzew z korzeniami; nieprzejezdność niektórych dróg; ryzyko utraty życia; ryzyko wybuchu pożaru; uszkodzenia budynków; uszkodzenia budynków i dachów; utrudnienia komunikacyjne; zaburzenia w pracy urządzeń elektrycznych.

Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.
AG

Opublikowano: 13 sierpnia 2019 15:49