Ostrzeżenie o intensywnych opadach deszczu z burzami

(link otworzy duże zdjęcie)
IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Warszawie wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o wystąpieniu intensywnych opadach deszczu z burzami od godz. 00:00 dnia 15.05.2019 do godz. 08:00 dnia 16.05.2019r.

Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana wysokość opadów od 25 mm do 35 mm, lokalnie do 45 mm. W czwartek po południu oraz w nocy z czwartku na piątek w trakcie opadów deszczu będą występować również burze z porywami wiatru do 70 km/h.
Prognoza obejmuje obszar województwa lubelskiego. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 80 %.

AW

Opublikowano: 14 maja 2019 14:38