Ostrzeżenie o oblodzeniu

Grafika ostrzega przed oblodzeniem (link otworzy duże zdjęcie)

IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Warszawie wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o wystąpieniu oblodzenia od godz. 16:00 dnia 28.01.2019 r. do godz. 8:00 dnia 29.01.2019 r.
Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników w trakcie i po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu. Temperatura minimalna około -2°C, -1°C, temperatura minimalna gruntu około -3°C.
Prognoza obejmuje obszar powiatów: biłgorajski, janowski, krasnostawski, kraśnicki, lubartowski, lubelski, Lublin, łęczyński, łukowski, opolski, parczewski, puławski, radzyński, rycki, świdnicki, zamojski, Zamość. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 90 %.

Opublikowano: 28 stycznia 2019 12:50

Kategoria: Ostrzeżenia