Afrykański pomór świń - apel Głównego Lekarza Weterynarii

Logo Głównego Inspektoratu Weterynarii (link otworzy duże zdjęcie)

Główny Lekarz Weterynarii ostrzega przed chorobą ASF czyli afrykańskim pomorem świń. Jej występowanie stwierdzono w Rosji, Białorusi, Ukrainie, Litwie, Łotwie, Estoni i Polsce.

Ta nie groźna dla człowieka choroba jest zagrożeniem dla milionów świń i dzików. Powoduje również ogromne straty ekonomiczne. Może być przenoszona przez żywność, dlatego GLW apeluje o wyrzucanie wszelkich resztek jedzenia wyłącznie do zamychanych pojemników.

Opublikowano: 21 kwietnia 2016 10:25

Kategoria: Komunikaty