Paszport wyrobisz w Kraśniku

Biuro Paszportowe baner (link otworzy duże zdjęcie)
3 lipca w Kraśniku rozpoczął działalność Terenowy Punkt Paszportowy. Jego siedziba została zlokalizowana w budynku kraśnickiego Starostwa Powiatowego przy al. Niepodległości 20.

To drugi taki punkt paszportowy na Lubelszczyźnie. Podobny działa jeszcze w Puławach. Zgodnie z nowymi przepisami wnioski paszportowe można obecnie składać w punktach na terenie całego kraju, nie obowiązuje żadna rejonizacja. Kraśnickie biuro paszportowe jest więc bardzo praktycznym rozwiązaniem nie tylko dla mieszkańców powiatu kraśnickiego, ale także okolicznych miejscowości np. z powiatu janowskiego czy opolskiego. W poniedziałki i środy punkt będzie otwarty w godz. 8.00 – 15.00, we wtorki od 8.00 do 16.00, w czwartki od 10.00 do 15.00, a w piątki od 8.00 do 14.00. Telefon do punktu: 81 458 10 84.

Terenowy Punkt Paszportowy powstał z inicjatywy wojewody lubelskiego Wojciecha Wilka i w porozumieniu ze starostą kraśnickim Andrzejem Majem. Przed likwidacją 9 lat temu biuro paszportowe mieściło się w kraśnickiej Komendzie Powiatowej Policji. Teraz jego siedzibę zlokalizowano w Starostwie Powiatowym w dzielnicy fabrycznej. Mieszkańcy powiatu kraśnickiego oraz okolicznych miejscowości nie będą już musieli jeździć do Lublina, aby złożyć wniosek lub odebrać wydany paszport. Wszystkie standardowe procedury związane z wydaniem tego dokumentu będzie można załatwić na miejscu.

Wojewoda w ramach swych kompetencji zapewnia obsługę kadrową oraz wyposażenie punktu. Na mocy porozumienia ze starostą powiat wziął na siebie nieodpłatne użyczenie pomieszczeń, ponoszenie kosztów ich eksploatacji oraz zapewnienie środków bezpieczeństwa. Siedziba nowego punktu paszportowego to parter budynku Starostwa Powiatowego i Powiatowego Urzędu Pracy (można wejść głównym wejściem lub bocznym od strony parkingu). - Z punktu widzenia mieszkańców powiatu to bardzo dobre i praktyczne rozwiązanie, bo nie będą już musieli jeździć specjalnie do Lublina, gdzie przez ostatnie lata trzeba było załatwiać wszystkie sprawy paszportowe – mówi starosta Andrzej Maj. - Wiele osób narzekało na likwidację dotychczasowego biura paszportowego. Cieszę się, że mogliśmy panu wojewodzie pomóc w realizacji planów związanych z jego ponownym uruchomieniem.

DN

Opublikowano: 05 stycznia 2016 11:09