Skorzystaj z nieodpłatnej pomocy prawnej

Grafika skorzystaj z darmowej pomocy prawnej (link otworzy duże zdjęcie)

Osoby w trudnej sytuacji mogą znaleźć nieodpłatną, profesjonalną pomoc w jednym z 1500 punktów w całej Polsce.

Kto może otrzymać pomoc?

Każda osoba w trudnej sytuacji życiowej w każdej życiowej sprawie, w tym między innymi w sprawach majątkowych, socjalnych, mieszkaniowych, konsumenckich, rodzinnych, czy pracowniczych;
Osoby samozatrudnione, osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą (niezatrudniające pracowników przez minimum 12 miesięcy) mogą liczyć na pomoc również z wnioskami do ZUS, Urzędu Skarbowego, Urzędu Pracy.

Co otrzymasz zgłaszając się do punktu?
 Profesjonalną pomoc prawnika, wykwalifikowanego doradcy, mediatora;
 Informację o twoich prawach i obowiązkach w danej sytuacji;
 Wskazanie sposobu rozwiązania twojego problemu prawnego;
 Pomoc w sporządzeniu pism i wniosków.

Gdzie szukać pomocy?
 Przez internet: na stronie www.np.ms.gov.pl;
 Przez telefon: numer telefonu najbliższego punktu pomocy znajdziesz na stronie internetowej twojej gminy lub starostwa powiatowego.

Bezpłatna pomoc jest skierowana do osób, które nie są w stanie ponieść kosztów pomocy odpłatnej.

AW

Opublikowano: 26 czerwca 2020 06:57