Kraśnicki - malinowy powiat!

Ważna informacja dla rejestrujących pojazdy!

W czwartek 12 marca została podjęta decyzja o wyłączeniu karania osób rejestrujących pojazdy za przekroczenie 30-dniowego terminu. Decyzja ta została podjęta w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną na terenie kraju.

 

"(...)informuję, że w opinii Związku Powiatów Polskich obecna sytuacja epidemiologiczna powinna być traktowana jako siła wyższa w rozumieniu przepisów KPA (dotyczy kary pieniężnej za brak rejestracji sprowadzonego pojazdu lub zawiadomienie o nabyciu lub zbyciu pojazdu - red.). Tym samym wyłącza ona karanie z tytułu naruszenia art. 140 mb Prawa o ruchu drogowym, jeśli miało ono związek z sytuacją epidemiologiczną." - pisze w swoim liście Prezes Zarządu Związku Powiatów Polskich Andrzej Płonka.


W związku z panującym zagrożeniem epidemiologicznym przypominamy:

  • Na chwilę obecną na terenie naszego powiatu nie odnotowano do tej pory ŻADNEGO zarażenia koronowirusem.
  • Zwracamy się również z ogromną prośbą do mieszkańców powiatu o załatwianie spraw urzędowych drogą elektroniczną bądz telefoniczną i ograniczenie wizyt w starostwie i innych urzędach do niezbędnego minimum.
  • Pamiętajmy, że nie jesteśmy jedynie odpowiedzialni za nasze zdrowie, ale również zdrowie naszych bliskich, znajomych, sąsiadów. Wspólnie dbajmy o nasze bezpieczeństwo i stosujmy się do wszystkich zaleceń służb sanitarnych i medycznych.

Opublikowano: 12 marca 2020 14:30

Kategoria: Komunikaty

Wyświetleń: 2050

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa serwisu internetowego Powiatu Kraśnickiego" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zatrzymaj banner przewijany