Kraśnicki - malinowy powiat!

Komunikat ws. ptasiej grypy w województwie lubelskim

 (link otworzy duże zdjęcie)

UWAGA!
W związku z napływającymi informacjami o przypadkach ptasiej grypy na Lubelszczyźnie zamieszczamy plakat informacyjny oraz odsyłamy do strony Głównego Inspektoratu Weterynarii, gdzie znajdziecie Państwo szczegółowe informacje o panującej chorobie zwierząt:

https://www.wetgiw.gov.pl/nadzor-weterynary…/o-grypie-ptakow

W informacjach zamieszczonych na stronie Urzędu Marszałkowskiego czytamy, że

1 stycznia br. wojewoda wydał rozporządzenie o ustanowieniu stref zapowietrzonej i zagrożonej na terenie trzech powiatów: lubartowskiego, parczewskiego i łęczyńskiego.
 
- Zadania, które wynikają z rozporządzenia to radykalne oczyszczenie ferm, w których potwierdzono zakażenia, ograniczenie przemieszczania ludności oraz zwierząt na terenie obszaru zapowietrzonego i zagrożonego, zastosowanie wszelkich środków bezpieczeństwa biologicznego i bieżący przepływ informacji na tym terenie – podkreślił Lech Sprawka.
 
Wirus ptasiej grypy H5N8 wykryty w powiecie lubartowskim nie jest groźny dla ludzi. Potwierdzają to wyniki badań tego wirusa pod kątem zoonotycznym, czyli zagrożenia dla zdrowia publicznego, jakie wykonał Państwowy Instytut Weterynaryjny w Puławach.


źródło: https://www.lublin.uw.gov.pl/aktualnosci/ptasia-grypa-w-starym-u%C5%9Bcimowie-%E2%80%9Eteren-ogniska-zabezpieczony-przez-s%C5%82u%C5%BCby%E2%80%9D

AG

Opublikowano: 03 stycznia 2020 10:57

Kategoria: Komunikaty

Wyświetleń: 416

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa serwisu internetowego Powiatu Kraśnickiego" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zatrzymaj banner przewijany