Jesienna akcja szczepienia lisów.

JESIENNA AKCJA SZCZEPIENIA LISÓW PRZECIWKO

WŚCIEKLIŹNIE

Na podstawie § 10 ust. 1 rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 31 grudnia 2013 r. w sprawie przeprowadzania ochronnych szczepień lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie  (Dz. U. z 2013 r., poz. 1737) informuję,         że w dniach 21 – 26 września 2018 r.* na terenie województwa lubelskiego zostanie przeprowadzone ochronne szczepienie lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

• Szczepionka będzie zrzucana z samolotów w ilości 20 – 30 dawek na 1 km2,

• Zrzuty obejmują kompleksy leśne, pola, łąki z pominięciem terenów zabudowanych,

• Dawkę szczepionki stanowi blister aluminiowo-plastykowy wielkości około
    3 cm zawierający szczepionkę zatopioną w przynęcie o intensywnym zapachu,

• N i e   w o l n o    d o t y k a ć    s z c z e p i o n k i    !!!

• Jeśli szczepionka dostanie się do ust, oczu, nosa, lub skaleczenia skóry należy

niezwłocznie skontaktować się z lekarzem,

• Ręce lub inne nie zakryte części ciała, które miały kontakt ze szczepionką, należy natychmiast dokładnie umyć wodą z mydłem,

• Każdy kontakt zwierząt domowych ze szczepionką należy zgłosić do lekarza weterynarii,

• Przez dwa tygodnie po wyłożeniu szczepionki nie należy puszczać wolno psów i kotów, aby nie dostały się do miejsc, gdzie wyłożono szczepionkę.

• Termin akcji może ulec zmianie z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych, informacje będą na bieżąco aktualizowane na stronie Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii w Lublinie, www.wiw.lublin.pl.

Lubelski

Wojewódzki Lekarz Weterynarii