WIOSENNA AKCJA SZCZEPIENIA LISÓW PRZECIWKO WŚCIEKLIŹNIE - AKTUALIZACJA

Uwaga wścieklizna zdjęcie z lisem (link otworzy duże zdjęcie)

AKTUALIZACJA

Informacja Lubelskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii

dot. zmiany terminu rozpoczęcia wiosennej akcji szczepienia lisów wolno żyjących

Lubelski Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje, że w związku z prognozowanymi niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, termin rozpoczęcia wiosennej akcji szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie na terenie województwa lubelskiego uległ przesunięciu z dnia 20 marca 2018 r. na dzień 7 kwietnia 2018 r.

KOMUNIKAT LUBELSKIEGO WOJEWÓDZKIEGO

LEKARZA WETERYNARII

WIOSENNA AKCJA SZCZEPIENIA LISÓW PRZECIWKO

WŚCIEKLIŹNIE

Na podstawie § 10 ust. 1 rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 31 grudnia 2013 r. w sprawie przeprowadzania ochronnych szczepień lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie (Dz. U. z 2013 r., poz. 1737) informuję, że w dniach 20 – 30 marca 2018 roku na terenie województwa lubelskiego zostanie przeprowadzone ochronne szczepienie lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

• Szczepionka będzie zrzucana z samolotów w ilości 20 – 30 dawek na 1 km2.
  • Zrzuty obejmują kompleksy leśne, pola, łąki z pominięciem terenów zabudowanych.
  • Dawkę szczepionki stanowi blister aluminiowo-plastykowy wielkości około
    3 cm , zawierający szczepionkę zatopioną w o intensywnym zapachu.
  • N i e   w o l n o    d o t y k a ć    s z c z e p i o n k i    !!!
  • Jeśli szczepionka dostanie się do ust, oczu, nosa lub skaleczenia skóry należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.
  • Ręce lub inne nie zakryte części ciała, które miały kontakt ze szczepionką, należy natychmiast dokładnie umyć wodą z mydłem.
  • Każdy kontakt zwierząt domowych ze szczepionką należy zgłosić lekarzowi weterynarii.
  • Przez dwa tygodnie po wyłożeniu szczepionki nie należy puszczać wolno psów i kotów, aby nie dostały się do miejsc, gdzie wyłożono szczepionkę.

Lubelski Wojewódzki Lekarz Weterynarii

Paweł Piotrowski