20 Jesienny Konkurs Recytatorski

Grafika konkursu (link otworzy duże zdjęcie)

Zapraszamy do konkursu uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich, studentów i wszystkich dorosłych miłośników recytacji z Powiatu Kraśnickiego.

W tym roku przypada 170. rocznica urodzin i 100. rocznica śmierci Henryka Sienkiewicza. Organizatorzy  20.  Jesiennego  Konkursu  Recytatorskiego  zachęcają  do  poszukiwania repertuaru związanego z tytułem najsłynniejszej powieści noblisty „QUO VADIS”.
Chcemy,  aby  dobierając  repertuar,  recytatorzy  odpowiedzieli  na  postawione sobie   pytanie:   „QUO   VADIS   –   dokąd   idziesz,   jaką   drogą,   w   jakim   celu”.
Chcemy   usłyszeć   teksty   zaskakujące,   uruchamiające   wyobraźnię   słuchaczy. Zabierzcie nas w podróż marzeń, pełną niespodzianek i niebanalnych odpowiedzi...

Uczestnicy  prezentują  repertuar  z  zakresu  literatury  polskiej  i  obcej,  pochodzący z dowolnego okresu literackiego. Nie chcemy ograniczać pola poszukiwań. Młodsi recytatorzy mogą np. sięgnąć po fragmenty ulubionych książek, baśni i legend, ale również do wierszy obrazujących jakąś historię. Starszych zachęcamy, by sięgali po fragmenty opowiadań i powieści, utwory liryczne, teksty satyryczne a nawet anegdotyczne, by uniknąć oczywistych skojarzeń.

Zgłoszenia przyjmuje Gminny Ośrodek Kultury w Trzydniku Dużym.

Regulamin znajduje się TUTAJ.

Opublikowano: 18 października 2016 13:23

Kategoria: Komunikaty