Żywa lekcja historii. Widowisko "Tamten Wrzesień" - galeria

Inscenizacja. (link otworzy duże zdjęcie)

W Kolonii Pasiece gm. Kraśnik, w 77. rocznicę wybuchu II wojny światowej i agresji sowieckiej, odbyło się widowisko historyczno-patriotyczne „Tamten Wrzesień”.

W inscenizacji uczestniczyły 4 grupy rekonstrukcyjne z kilku miast Polski. Na licznie przybyłych uczestników czekało wiele atrakcji. Organizatorami wydarzenia byli: Urząd ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych, Starostwo Powiatowe, Gmina Kraśnik oraz ks. Andrzej Mizura, proboszcz parafii popkowickiej. Patronat medialny nad imprezą objęli TVP 3 Lublin oraz Radio eR. W widowisku wystąpili również starosta Andrzej Maj i ks. Grzegorz Stąsiek, proboszcz parafii w Stróży, który wcześniej odprawił mszę polową z udziałem kombatantów, mieszkańców oraz zaproszonych gości (m.in. posła Jakuba Kuleszy i radnego Sejmiku Marka Kosa).

Było to drugie takie przedsięwzięcie zrealizowane przez powiat kraśnicki w ostatnich latach. W 2014 r. z sukcesem przedstawiono rekonstrukcję Bitwy pod Kraśnikiem w jej stuletnią rocznicę. Kolejne widowisko za rok.

Fot. Daniel Niedziałek

Opublikowano: 18 września 2016 13:46