Dożynki Powiatowe 2016 za nami. Galeria zdjęć

Starostowie dożynek w kościele. (link otworzy duże zdjęcie)

W tym roku władze powiatu zorganizowały dożynki wspólnie z gminą Zakrzówek. Święto rozpoczęło się mszą dziękczynną w kościele pw. św. Mikołaja. Podczas części oficjalnej na stadionie LKS „Stok” rozstrzygnięto m.in. konkursy na najbardziej zadbane gospodarstwo rolne i najładniejszy ogródek przydomowy.

Tradycyjnie jednym z głównych punktów obchodów był konkurs na wieniec dożynkowy. W kategorii współczesnej zwyciężyło Sołectwo Księżomierz Kościelna przed grupą wieńcową Wyżnianka Kolonia i Sołectwem Bystrzyca. W kategorii tradycyjnej najlepsze okazały się panie z KGW Rzeczyca Ziemiańska przed Sołectwem Świeciechów Duży i KGW Boby Kolonia. Starostami dożynek byli w tym roku Beata Barszcz i Zbigniew Kawęcki.

Wieczorem w ramach festynu towarzyszącego świętu plonów wystąpiły zespoły muzyczne i taneczne. Gwiazdą wieczoru był Andrzej Piaseczny „Piasek”. Dożynki w Zakrzówku odbyły się pod patronatem marszałka województwa lubelskiego Sławomira Sosnowskiego.

Opublikowano: 09 września 2016 09:53