NIE nowotworom u dzieci - VI edycja

SP i ambulans Rolanda McDonalda. (link otworzy duże zdjęcie)

Do soboty 17 września br. potrwa kampania „NIE nowotworom u dzieci”. To już szósta edycja tej akcji, które partnerem jest Starostwo Powiatowe w Kraśniku.

Program „NIE nowotworom u dzieci” w Polsce działa od 2005 roku i wypełnia lukę w badaniach diagnostycznych, dostępnych w ramach publicznej opieki nad dzieckiem. Fundacja Ronalda McDonalda posiada jedyny w Europie ambulans wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt USG. Zakres badań i program powstał pod kierunkiem krajowego konsultanta ds. onkologii i hematologii dziecięcej prof. Jerzego R. Kowalczyka, a specjaliści na pokładzie ambulansu to lekarze radiolodzy dziecięcy z certyfikatami Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego.

Program adresowany jest do dzieci w wieku 9 miesięcy do 6 lat, a zakres badań to kompleksowe USG: tarczycy, węzłów chłonnych, narządów jamy brzusznej, a u chłopców dodatkowo moszny.

W trakcie pięciu poprzednich edycji zostało przebadanych 1235 dzieci z terenu naszego powiatu w wieku od 9 miesięcy do 6 lat.
W bieżącym roku zaplanowano przebadanie około 224 dzieci.

Serdecznie dziękujemy instytucjom i firmom, którzy wsparli społeczną inicjatywę na rzecz zdrowia najmłodszych. Są to: Firma Handlowo-Usługowa "Wilkołaziak BIS” Cecylia Serwinek Wilkołaz Trzeci 92, Przedsiębiorstwo Budowlane "Walted" Kraśnik, Bank Spółdzielczy Ziemi Kraśnickiej, "Kamela" Studio Mebli Kuchennych, Przedsiębiorstwo Produkcyjno - Wdrożeniowe NABOR Kraśnik, ING – Autotechnika Naborczyk – Górska, P. Górski sp.j. Kraśnik, Zajazd „Marta” Pułankowice, Usługi cateringowe Beata Węgrzyn Kraśnik, Kawiarnia "MUSIC CAFE" Kraśnik, Urząd Gminy w Dzierzkowicach, Urząd Gminy w Wilkołazie, Urząd Gminy w Trzydnik Dużym, Urząd Gminy w Szastarce, Urząd Gminy w Gościeradowie.
KM

Opublikowano: 14 września 2016 14:37