Powiatowe drogi w remoncie

Remont ul. Sikorskiego w Kraśniku (link otworzy duże zdjęcie)

Prawie 13 km dróg jest modernizowanych w tym roku przez powiat kraśnicki w ramach współpracy z gminami i miastami. Koszt kilkunastu inwestycji to 2,5 mln zł.

Największa tegoroczna inwestycja realizowana przez Starostwo – wspólnie z gminami Szastarka i Zakrzówek - to przebudowa, wymiana nawierzchni i oznakowania drogi powiatowej w Sulowie, Blinowie i Szastarce na odcinkach o łącznej długości ok. 6 km. Koszt zadania to 1,1 mln zł. Powiat otrzymał na nie wsparcie z tzw. schetynówek.

Kolejne inwestycje są zrealizowane lub zostały już wykonane w oparciu o środki własne powiatu i lokalnych samorządów. To remonty odcinków dróg w gminach: Annopol (Bliskowice, Huta, Wymysłów), Gościeradów (Marynopole), Kraśnik (Karpiówka), Urzędów (Popkowice), Trzydnik Duży (Rzeczyca Ziemiańska, Dąbrowa, Trzydnik Mały), Szastarka (Rzeczyca Kolonia).

Kontynuowana jest także współpraca z miastem Kraśnik. Kończy się właśnie remont kolejnego odcinka ul. Sikorskiego (od skrzyżowania z ul. Kard. Wyszyńskiego do ul. Krasińskiego). Do położenia została jeszcze ostatnia warstwa asfaltu, a po prawej stronie, gdzie parkują auta, położono kostkę. - Rozstrzygnęliśmy już przetarg na modernizację części ul. Nadstawnej oraz al. Tysiąclecia i czekamy na podpisanie umowy przez wykonawcę – mówi Sławomir Cielepała, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych. - Prace budowlane powinny rozpocząć się w ciągu kilku tygodni. W remoncie Nadstawnej swój udział ma oprócz miasta także gmina Kraśnik.

W tym roku planowane są również dwa kolejne zadania: remonty dróg na trasie Dzierzkowice – Ludmiłówka oraz w Borowie. Szczegóły będą znane po ogłoszeniu i rozstrzygnięciu przetargów: - Każdego roku realizujemy kilka lub kilkanaście inwestycji mających na celu poprawę nawierzchni naszych dróg. To zadania podejmowane wspólnie z miastami i gminami, które wnoszą w nie swój wkład finansowy – podkreśla starosta kraśnicki Andrzej Maj. - Z jednej strony cieszymy się z tej współpracy a także ze znaczących środków zewnętrznych (np. PROW, schetynówki), które pozyskujemy na modernizację dróg. Z drugiej musimy cały czas pamiętać, że mając w zarządzie 400 km dróg powiatowych nie jesteśmy w stanie nawet w ciągu kilku lat rozwiązać wszystkich problemów w tym zakresie.

Opublikowano: 16 sierpnia 2016 15:08