Mieszkańcy powiatu i radni pomagają potrzebującym

Kwesta i licytacje podczas Święta Owoców (link otworzy duże zdjęcie)

Ponad 8 tys. zł zebrano od mieszkańców powiatu kraśnickiego, którzy odpowiedzieli na inicjatywę komitetu powołanego, by wesprzeć poszkodowanych w nawałnicy z 20 czerwca br.

Podczas kwesty prowadzonej wśród uczestników niedzielnego Święta Owoców Miękkich i Rękodzielnictwa zebrano 6154,90 zł. Ale to nie wszystko: - Dzisiaj ks. dziekan Jerzy Zamorski przekazał dodatkowo 2100 zł, które 3 lipca trafiły do puszek po mszach w kościele pw. WNMP – poinformował na swoim profilu Fb starosta Andrzej Maj. - Serdecznie dziękuję księdzu dziekanowi za osobiste zaangażowanie i włączenie się w akcję komitetu, który powołaliśmy w celu zebrania środków na rzecz potrzebujących. Dziękuję wszystkim mieszkańcom powiatu i Kraśnika za przekazanie datków na ten cel.

Zebrano więc w sumie - w ciągu jednego dnia - 8254,90 zł. - Poprosimy władze gmin, które ucierpiały z powodu burzy gradowej, o wskazanie najpilniej potrzebujących pomocy. Pieniądze podzielimy między cztery rodziny z gm. Kraśnik, Szastarka, Trzydnik Duży i Zakrzówek – wyjaśnia starosta.

W przyszłym tygodniu odbędzie się też nadzwyczajna sesja Rady Powiatu w Kraśniku, na której podjęta zostanie decyzja o przekazaniu poszkodowanym środków zaoszczędzonych na organizacji Święta Owoców (4 tys. zł) oraz kwoty 120 tys. zł z budżetu powiatu.

DN

Opublikowano: 07 lipca 2016 15:06