Kraśnicki półmaraton, czyli żar tropików

Uczestnicy na starcie. (link otworzy duże zdjęcie)

Znakomita organizacja, upalna pogoda i blisko 250 zawodników na starcie z całego świata – to z pewnością zapamiętają uczestnicy oraz widzowie pierwszego kraśnickiego półmaratonu.

Nie tylko organizatorzy, ale także mieszkańcy Kraśnika oraz okolic, stanęli na wysokości zadania. Bieg na dystansie 21,97 km przy temperaturze ponad 35 st. C należy do wyjątkowo trudnych i niebezpiecznych. Dzięki wspaniałej publiczności zawodnicy byli motywowani dopingiem, ale również dostawali dodatkową wodę i byli polewani na całej trasie. Wielu biegaczom pozwoliło to dotrwać do końca.

Na trasie wystartowało prawie 250 osób – zarówno zawodowych biegaczy, jak i tych dopiero rozpoczynających walkę na najdłuższych dystansach. Wśród nich było 60 kraśniczan. Zwycięzcą pierwszego kraśnickiego Półmaratonu im. 24 Pułku Ułanów został Wambua Duwa Boniface z Kenii (czas 1:09:41). Na 3. miejscu uplasował się najlepszy wśród Polaków Kamil Jastrzębski z SKB Kraśnik (1:10:38). Wśród kobiet najszybsza Kenijka Biwott Gladys Jepkurui.

Impreza została zorganizowana pod hasłem „Biegam-Pomagam-Zwyciężam”. Jej uczestnikiem był pochodzący z Kraśnika i mieszkający w USA Dariusz Stuj. Wraz ze swoją fundacją przekazał on sprzęt rehabilitacyjny o wartości 40 tys. kilkudziesięciu potrzebującym osobom. W akcję charytatywną prowadzoną podczas półmaratonu zaangażował się również kraśnicki PCK.

Pomysłodawcą biegu na tym dystansie był Piotr Członka i oraz Strefa Triathlonu Kraśnik: - Największą satysfakcją są dla mnie pozytywne opinie uczestników półmaratonu oraz widzów – mówi Piotr prowadzący w Kraśniku Akademię Taekwon-do i od trzech lat organizujący z powodzeniem duże imprezy biegowe. - Zorganizowanie półmaratonu nie byłoby możliwe, gdyby nie wielkie zaangażowanie wolontariuszy i naszych przyjaciół, którzy poświęcili swój prywatny czas i ogromny wysiłek, aby ta impreza się udała. Wszystkim bardzo dziękuję.

Sponsorami półmaratonu byli m.in. Ministerstwo Sportu i Turystyki, PGE, Totalizator Sportowy, PBF Polish Bearings Factory (FŁT), Toyota Park Lublin, Veolia, Urząd Miasta Kraśnik.
DN

Opublikowano: 27 czerwca 2016 12:54