Festyn piłkarski w Stróży

Podczas festynu starosta nagrodził najlepszych zawodników piłkarskich klubów sportowych (link otworzy duże zdjęcie)

Drużyna Powiatu Kraśnickiego wygrała pewnie 5:0 z Victorią Parczew mecz oldbojów o Puchar Starosty Kraśnickiego podczas  powiatowego podsumowania sezonu piłkarskiego 2015/2016, które odbyło się w Stróży w minioną  niedzielę. W składzie kraśnickiej drużyny zagrali przedstawiciele 13 lokalnych klubów sportowych pod kierunkiem trenera Wojciecha Stopy.

Celem imprezy byla integracja klubów sportowych oraz promocja pilki nożnej jako pomysłu na spędzanie wolnego czasu wśród dzieci i młodzieży.

Po meczu najlepsi strzelcy i najlepsi zawodnicy z poszczególnych klubów sportowych z terenu naszego powiatu nagrodzeni zostali za osiągnięcia w kończącym się sezonie piłkarskim. Nagroda specjalna Starosty Kraśnickiego za osiągnięcia w sezonie 2015/2016 trafiła do Klubu Sportowego "Unia Wilkołaz". Taką decyzję podjęła kapituła konkursowa pod przewodnictwem p. Pawła Bielenia.

Podczas kiedy rodzice byli zajęci kibicowaniem, dzieci mogły wziąć udział w konkursach sportowych na pobliskim Orliku i skorzystać z zabawy na "dmuchańcach"

Przerywnikiem w emocjach sportowych był koncert zespołu Kalina Folk z Polichny.

O godz. 21.00 na telebimie transmitowany był na żywo mecz Szwajcaria – Francja.

Organizatorami piłkarskiego festynu byli: pomysłodawca Andrzej Maj - Starosta Kraśnikcki i Mirosław Chapski - Wójt Gminy Kraśnik.

Opublikowano: 20 czerwca 2016 14:59