Ponad 5 milionów na drogowe inwestycje

Droga w Sulowie przygotowana do remontu (link otworzy duże zdjęcie)

Za sprawą środków z tzw. schetynówek modernizowana jest droga powiatowa między Zakrzówkiem i Szastarką. 4 194 000 zł to z kolei budżet trzech inwestycji drogowych, które powstaną dzięki dofinansowaniu z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Dzięki bardzo dobrym rezultatom w pozyskiwaniu środków zewnętrznych powiat kraśnicki realizuje wiele znaczących inwestycji, zwłaszcza w dziedzinie infrastruktury drogowej i szkolnej. Rok 2016 to kolejne dobre wiadomości dotyczące sukcesów z tym związanych.

- Do roku 2017, wspólnie z gminami, wydamy ponad 4 mln zł na inwestycje drogowe realizowane dzięki dofinansowaniu z PROW – cieszy się starosta kraśnicki Andrzej Maj. - Chodzi o przebudowę 3 dróg: Słodków II – Szastarka Stacja, Gościeradów – Kosin, Józefów – Dzierzkowice. Te trzy złożone przez nas projekty znalazły się na wysokich miejscach na liście zatwierdzonej 14 czerwca przez Zarząd Województwa Lubelskiego. Dofinansowanie z PROW wyniesie 63,63%.

Latem zostanie zrealizowane kolejne ważne zadanie zaplanowane przez Zarząd Powiatu na 2016 rok. Chodzi o przebudowę, wymianę nawierzchni i oznakowania drogi powiatowej w Sulowie, Blinowie i Szastarce na odcinkach o łącznej długości ok. 6 km. Koszt inwestycji to 1,1 mln zł.

Modernizacja dróg powiatowych nie ominie także w tym roku Kraśnika. Chodzi o trzy zadania: remont odcinków al. Tysiąclecia, ul. Sikorskiego i ul. Nadstawnej. Środki na ten cel zostały zabezpieczone w tegorocznych budżetach obu samorządów.

W przypadku wszystkich tych zadań powiat współpracuje z władzami lokalnych samorządów, które przekazują dodatkowe środki na ich realizację. - Starostwo nie tylko prowadzi efektywną politykę w pozyskiwaniu dodatkowych pieniędzy na inwestycje w powiecie, ale także może je realizować dzięki dobrym relacjom i współpracy z naszymi gminami i miastami – podkreśla wicestarosta Mariusz Socha.

Opublikowano: 20 czerwca 2016 10:07