Dobiegają końca prace konstrukcyjne przy budowie mostu w Zakrzówku

Budowa mostu na drodze powiatowej nr 2289L na ulicy Wójtowicza w miejscowości Zakrzówek (link otworzy duże zdjęcie)

Prace konstrukcyjne przy budowie mostu na drodze powiatowej nr 2289L przy ulicy Wójtowicza w miejscowości Zakrzówek dobiegają końca. Modernizacja mostu drogowego to jedna z najważniejszych inwestycji powiatowych realizowanych w 2020 roku.

Celem przedsięwzięcia jest wybudowanie nowego obiektu w tym samym miejscu, który będzie miał formę zbliżoną do istniejącego mostu.

Koszt realizacji inwestycji to przeszło 1,6 mln złotych. Powiat Kraśnicki uzyskał na ten cel dofinansowanie ze środków rządowych Ministerstwa Infrastruktury w wysokości 50% wartości inwestycji. Gmina Zakrzówek nie partycypowała w kosztach realizacji zadania.

Inwestycja jest kolejnym przykładem skutecznego sięgania po środki zewnętrzne i dobrej współpracy pomiędzy samorządami.
Nad całością prac czuwa Zarząd Dróg Powiatowych w Kraśniku, który jest zarządcą tego odcinka drogi.
Nowy most i ulepszona nawierzchnia drogi z pewnością poprawią komfort życia mieszkańców, jak również wpłynie na atrakcyjność regionu.

Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem, a termin zakończenia przewidziany jest pod koniec roku.

AW

Opublikowano: 20 listopada 2020 09:50