Konkurs Drzewo Roku 2021

Grafika Konkurs Drzewo Roku 2020 (link otworzy duże zdjęcie)

Jeżeli w Twojej okolicy znajduje się drzewo, z którym wiąże się jakaś ciekawa historia lub legenda, albo z jakichś powodów jest ono ważne dla lokalnej społeczności lub dla Ciebie, to teraz jest doskonała okazja, aby je wypromować i zgłosić do konkursu Drzewo Roku Klubu Gaja.

Każdy może zgłosić swoje ukochane drzewo. Z nadesłanych zgłoszeń zostanie wyłonionych 16 drzew - finalistów,
które zawalczą o tytuł Drzewa Roku 2021. Zwycięzca będzie polskim reprezentantem w konkursie europejskim Tree of the Year 2022. Na zgłoszenia czekamy do 30 listopada 2020 r.

Kto może zgłosić kandydata?
Każdy, dla kogo zgłaszane drzewo jest ważne - osoby indywidualne, lokalne wspólnoty mieszkańców, grupy nieformalne i sąsiedzkie, organizacje pozarządowe, leśnicy, placówki oświatowe, urzędy miast i gmin, urzędy marszałkowskie i wojewódzkie, instytucje czy firmy.

Więcej informacji na: www.drzeworoku.pl  i www.swietodrzewa.pl i www.treeoftheyear.org

fot.www.drzeworoku.pl

AW