Został uruchomiony zbiornik kriogeniczny zasilający instalację Szpitala w tlen medyczny

Zbiornik kriogeniczny zasilający instalację Szpitala w tlen medyczny. (link otworzy duże zdjęcie)

Zgodnie z planem, w dniu 16 listopada 2020 r. w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Kraśniku został uruchomiony zbiornik kriogeniczny zasilający instalację Szpitala w tlen medyczny. Pojemnik ma pojemność ponad 6 ton i na salach wyposażonych w odpowiednią instalację zastąpi dotychczas użytkowane butle 40 kg i 50 kg. Będą one jednak nadal użytkowane przy łóżkach gdzie nie jest zamontowana centralna instalacja tlenowa. Ponadto, dywersyfikacja źródeł tlenu medycznego gwarantuje wyższe bezpieczeństwo pacjentów.
Inwestycja jeszcze się nie zakończyła. Pozostało uprzątnięcie terenu oraz zabezpieczenie zbiornika.
Najważniejszy cel został jednak osiągnięty – pacjenci SP ZOZ w Kraśniku otrzymają właściwe leczenie.

Opublikowano: 16 listopada 2020 11:38