Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Urzędowie.

Starosta Kraśnicki Andrzej Rolla składający kwiaty pod pomnikiem „Orląt Lwowskich. (link otworzy duże zdjęcie)
W 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, w Kościele Parafialnym w Urzędowie sprawowana była Msza święta w intencji Ojczyzny. W Mszy uczestniczyli między innymi: Starosta Kraśnicki Andrzej Rolla, Burmistrz Urzędowa Paweł Dąbrowski, Przewodniczący Rady Miejskiej Kazimierz Jagiełło, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Teresa Kaźmierak, prof. dr hab. Marian Surdacki. Po mszy przedstawiciele delegacji samorządów złożyli kwiaty pod pomnikami: Józefa Piłsudskiego, Legionistów, Anioła Wolności i Orląt Lwowskich. Tegoroczne obchody, z uwagi na panującą pandemię koronawirusa, ograniczone były jedynie do mszy w intencji Ojczyzny, która niech będzie symbolicznym dowodem pamięci o wszystkich walczących wtedy o wolność Polski.

Część i Chwała Bohaterom !

Opublikowano: 12 listopada 2020 09:24