Chryzantemy i znicze od KOWR ozdobiły miejscach pamięci powiatu

Zastępca dyrektora Anna Baluch wraz z przedstawicielami Oddziału Terenowego Krajowego Ośrodka Wsp (link otworzy duże zdjęcie)

Groby i pomniki poświęcone osobom zasłużonym dla powiatu kraśnickiego ozdobiły chryzantemy i znicze. Kwiaty, odkupione od producentów, przekazał Oddział Terenowy w Lublinie Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

We wtorek, 10 listopada br. przedstawiciele Oddziału Terenowego w Lublinie Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa na czele z Panią Anną Baluch oraz Starosta Kraśnicki Andrzej Rolla złożyli chryzantemy i znicze na grobie symbolicznym oficerów i żołnierzy WP AK NSZ WIN pomordowanych i poległych w latach 1939- 1950 w Urzędowie. Zapalili znicze na mogile Legionistów poległych w 1915 roku na polach urzędowskich. Kwiaty zostały również ustawione przy Pomniku Orląt Lwowskich w Urzędowie.

Chryzantemy upiększyły również miejsca pamięci w Kraśniku. Delegacja Lubelskiego Oddziału Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa złożyła kwiaty i znicze pod Krzyżem Katyńskim na cmentarzu parafialnym, pod pomnikiem Bohaterów powstania styczniowego 1863 roku na placu obok kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kraśniku, a także przy pomniku Bohaterom 1920 roku – Wodzowi Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu i żołnierzom na placu Wolności.

Akcja ta związana jest z rządową pomocą skierowaną do właścicieli chryzantem, którzy ponieśli straty w związku z decyzją o zamknięciu cmentarzy w okresie od 31 października do 2 listopada. Terenowe oddziały Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa  i Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa odkupili od producentów i sprzedawców kwiaty oraz rośliny, które byłby sprzedawane przed cmentarzami. Ma ona też charakter symboliczny, a jej celem jest wyrażenie podziękowania dla Bohaterów 1920 roku.

OG

Opublikowano: 10 listopada 2020 14:11