Cały kraj w czerwonej strefie. Od soboty nowe obostrzenia.

(link otworzy duże zdjęcie)

W piątek, 23 października przedstawiono nowe zasady bezpieczeństwa w związku ze znaczącym przyrostem zakażeń koronawirusem. Zgodnie z nimi od soboty, 24 października cała Polska znajdzie się w czerwonej strefie. Uczniowie starszych klas szkół podstawowych będą uczyć się zdalnie.

- Musimy zahamować przyrosty zakażeń i obostrzenia, które wprowadzimy będą miały skutek za 10-14 dni i mam nadzieję, że wtedy będziemy mieli lepsze informacje. Najważniejsze jest ludzkie życie i stabilność systemu zdrowia – mówił podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

Od soboty, 24 października Polska znajdzie się w czerwonej strefie, w związku z czym nowe zasady bezpieczeństwa będą obowiązywały w cały kraju.

1. Uczniowie szkół podstawowych w klasach 4-8 będą się uczyć w trybie zdalnym.
  2. W godzinach 8:00-16:00 przemieszczanie się osób do 16 r.ż. jest możliwe tylko pod opieką dorosłego.
  3. Puby, restauracje i kawiarnie będą mogły realizować jedynie zamówienia na wynos i dowóz.
  4. Zakaz wszelkiego rodzaju aktywności powyżej 5 os. w jednej grupie - zebrań, spotkań, aktywności.
  5. Program #WspierajSeniora. Osoby starsze, zwłaszcza te powyżej 70. roku życia proszone są o ograniczenie wychodzenia z domów i przemieszczania się.
ML.

Opublikowano: 23 października 2020 12:20