Dzień Papieża Jana Pawła II

(link otworzy duże zdjęcie)

Dziś obchodzimy Dzień Papieża Jana Pawła II. Jest to polskie święto obchodzone co roku 16 października, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej - 27 lipca 2005 roku w hołdzie największemu autorytetowi XX wieku, papieżowi, Polakowi Janowi Pawłowi II, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas solidarności, odwagi i pokory.

Równolegle obchodzony jest przez Kościół katolicki w Polsce Dzień Papieski, przypadający w każdą niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża.

Dnia 16 października 1978 roku, arcybiskup krakowski kardynał Karol Wojtyła jako pierwszy kardynał z Polski, jak również pierwszy po 455 latach biskup Rzymu, niebędącym Włochem, został wybrany na papieża i przybrał imię Jan Paweł II.

AW

Opublikowano: 16 października 2020 08:46