Kraśnicki - malinowy powiat!

Dzień Papieża Jana Pawła II

 (link otworzy duże zdjęcie)

Dziś obchodzimy Dzień Papieża Jana Pawła II. Jest to polskie święto obchodzone co roku 16 października, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej - 27 lipca 2005 roku w hołdzie największemu autorytetowi XX wieku, papieżowi, Polakowi Janowi Pawłowi II, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas solidarności, odwagi i pokory.

Równolegle obchodzony jest przez Kościół katolicki w Polsce Dzień Papieski, przypadający w każdą niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża.

Dnia 16 października 1978 roku, arcybiskup krakowski kardynał Karol Wojtyła jako pierwszy kardynał z Polski, jak również pierwszy po 455 latach biskup Rzymu, niebędącym Włochem, został wybrany na papieża i przybrał imię Jan Paweł II.

AW

Opublikowano: 16 października 2020 08:46

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 98

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa serwisu internetowego Powiatu Kraśnickiego" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zatrzymaj banner przewijany