Starosta Kraśnicki Andrzej Rolla. (link otworzy duże zdjęcie)

14 października w Zespole Szkół numer 3 w Kraśniku, odbyła się uroczystość z okazji "Dnia Edukacji Narodowej".

Wzięli w niej udział: Ksiądz Hubert Czarnecki z parafii pod wezwaniem Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku, Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Kazimierz Choma, Wicekurator Oświaty w Lublinie Eugeniusz Pelak, Starosta Kraśnicki Andrzej Rolla, członek Zarządu Powiatu w Kraśniku Grzegorz Przywara,  Zastępca Burmistrza Miasta Kraśnik Piotr Janczarek, Pzrewodnicząca Rady Miasta Kraśnik Dorota Posyniak, Dyrektor Zespołu Szkół numer 3 w Kraśniku Aneta Jabłońska-Ośka, Kierownik Centrum Kształcenia Zawodowego przy Zespole Szkół numer 3 w Kraśniku Paweł Porębski, a także nauczyciele i inni zaproszeni goście.

Podczas wydarzenia Starosta Kraśnicki Andrzej Rolla złożył życzenia i podziękowania nauczycielom i pracownikom. Nagrodził również osiemnastu nauczycieli za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej.

„Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składam wszystkim pracownikom powiatowej oświaty serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności, zdrowia, radości z osiągnięć w pracy, wytrwałości w pokonywaniu trudności i powodzenia w życiu osobistym. Życzę, aby wysiłek wkładany w pracę z młodzieżą motywował do podejmowania ambitnych wyzwań, które zaowocują poczuciem spełnienia zawodowego.
Bycie dobrym nauczycielem i wychowawcą to ogromna sztuka, która wymaga nie tylko wiedzy i doświadczenia, ale przede wszystkim zdobycia zaufania uczniów i wychowanków.
To dzięki Wam wielu młodych ludzi poznaje siebie i swoje predyspozycje, odkrywa talenty i pasje, znajduje motywację do zmagania się ze swoimi słabościami. W dzisiejszej trudnej rzeczywistości to właśnie Wy stajecie się dla młodych szansą na odnalezienie właściwej drogi. Niech Wasza mądrość, pasja i profesjonalizm służą jak najlepszemu kształceniu i wychowywaniu kolejnych pokoleń uczniów.
Dziękuję Państwu za codzienny zapał, troskę oraz budowanie wspólnoty szkolnej”. - Starosta Kraśnicki Andrzej Rolla

AW

Opublikowano: 14 października 2020 12:27