Podsumowanie warsztatów z rehabilitacji ruchowej

(link otworzy duże zdjęcie)

Od 7 do 12 października trwały warsztaty rehabilitacji ruchowej w Zespole Szkół numer 3 w Kraśniku. Prawie 30 osób znalazło czas dla siebie i zadbało o swój kręgosłup w ramach zajęć współorganizowanych przez Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy w Lublinie i Starostwo Powiatowe w Kraśniku.

Podczas warsztatów uczestnicy zostali indywidualnie przebadani przez lekarza medycyny pracy Annę Dudziak - Kaczyńską. Wykłady i ćwiczenia praktyczne z wykorzystaniem sprzętu rehabilitacyjnego między innymi piłek, dysków, rollerów poprowadziła Anna Giemza. Podczas zajęć dodatkowo odbyło się spotkanie z psychologiem Aleksandrą Kilijanek dotyczące redukcji stresu oraz technik relaksacji. Były to między innymi ćwiczenia oddechowe wyciszające organizm i dodające energii. Uczestnicy poznali dobre nawyki, które pomagają radzić sobie ze stresem i niwelować jego skutki.

Każdy uczestnik miał możliwość poznania między innymi instruktażu ćwiczeń wzmacniających i stabilizujących kręgosłup do zastosowania w domu i w pracy.
Warsztaty zostały sfinansowane ze środków Samorządu Województwa Lubelskiego w ramach programu prozdrowotnego w zakresie zapobiegania chorobom kręgosłupa oraz fizjoprofilaktyki dotyczącej ergonomii pracy na lata 2017-2021.

Serdecznie dziękujemy za aktywny udział w zajęciach.

KS

Opublikowano: 13 października 2020 12:37