Oddajemy hołd poległym i pomordowanym - 81 rocznica napaści Rosji Sowieckiej na Polskę

Uczestnicy uroczystości 81. rocznicy napaści Rosji Sowieckiej na Polskę (link otworzy duże zdjęcie)

W 81. rocznicę napaści Rosji Sowieckiej na Polskę 17 września 1939 roku w Kraśniku odbyły się uroczystości upamiętniające tamte tragiczne wydarzenia.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Kraśniku w intencji ofiar sowieckiej napaści, którą celebrował Proboszcz. parafii ksiądz  kan. Jerzy Zamorski.

W uroczystościach udział wzięli w imieniu Posła na Sejm RP Kazimierza Chomy Przewodniczący Rady Powiatu w Kraśniku Jacek Dubiel, a także członek Zarządu Powiatu w Kraśniku Roman Bijak, członek Zarządu Powiatu w Kraśniku Grzegorz Przywara , Burmistrz Miasta Kraśnik Wojciech Wilk, Przewodnicząca Rady Miasta Kraśnik Dorota Posyniak, radni powiatowi i miejscy, samorządowcy, członkowie związku Piłsudczyków R.P. Oddział Kraśnik, a także mieszkańcy.

Uroczystości towarzyszyły liczne poczty sztandarowe, Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Kraśniku , która swoją obecnością nadała odpowiedni, podniosły charakter wydarzeniu.
Po liturgii odczytany został Apel Poległych i delegacje złożyły wieńce przy Tablicach Katyńskich.

AW

Opublikowano: 18 września 2020 07:44

Oddajemy hołd poległym i pomordowanym. 81. rocznica napaści Rosji Sowieckiej na Polskę

Zatrzymaj banner przewijany