"Balladyna" Narodowe Czytanie dramatu Słowackiego

Przewodniczący Rady Powiatu w Kraśniku Jacek Dubiel czyta Balladynę Juliusza Słowackiego. (link otworzy duże zdjęcie)

Lekturą tegorocznej edycji Narodowego Czytania 2020, został wybrany dramat Juliusza Słowackiego pt. „Balladyna”. Wybitne dzieło polskiego romantyzmu.

"Balladyna" Juliusza Słowackiego jest elementem naszej tożsamości, polskiej kultury i polskiej duszy – mówił prezydent Andrzej Duda, inaugurując razem z pierwszą damą Agatą Kornhauser-Dudą IX edycję Narodowego Czytania.

W Kraśniku, tak jak w całej Polsce, odbyło się Narodowe Czytanie. W plenerowej czytelni, która powstała przed budynkiem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kraśniku Filia numer 1 można było posłuchać wybranych fragmentów „Balladyny” Juliusza Słowackiego.

Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Ewa Kapusta przywitała czytających oraz tych, którzy przyszli posłuchać. Wśród zaproszonych gości, którzy pięknie interpretowali ponadczasowy tekst Słowackiego znaleźli się, Przewodniczący Rady Powiatu w Kraśniku Jacek Dubiel i Zastępca Burmistrza Miasta Kraśnik Piotr Janczarek. Do akcji włączyli się także radni, nauczyciele, młodzież  z kraśnickich szkół oraz chętni mieszkańcy.

AW

Opublikowano: 16 września 2020 08:55