Znicz olimpijski ponownie zapłonął! XXVI Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych "Lubelskie 2020" została oficjalnie otwarta.

(link otworzy duże zdjęcie)

W niedzielę, 13 września 2020 roku w hali Szkoły Podstawowej numer 2 imienia Mikołaja Kopernika w Kraśniku oficjalnie otwarto  2️6 . Ogólnopolską Olimpiadę w Sportach Halowych - Lubelskie 2020.

Rywalizacja w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży trwa w Kraśniku od piątku. Biorą w niej udział piłkarki ręczne z kilkunastu województw.

Imprezę oficjalnie otworzył gospodarz tegorocznej XXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych "Lubelskie 2020"- Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.

W uroczystościach uczestniczyli między innymi Poseł na Sejm Ireneusz Raś-Przewodniczący Sejmowej Komisji Sportu, Kultury Fizycznej i Turystyki, Wojewoda Lubelski Lech Sprawka, Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Michał Mulawa, Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Stanisław Wziątek, Lubelski Kurator Oświaty Teresa Misiuk, Wicekurator  Eugeniusz Pelak, Wiceprezydent Miasta Lublin Beata Stepaniuk-Kuśmierz, Zastępca Prezydenta Miasta Chełm Dorota Cieślik, Radni Sejmiku Województwa Lubelskiego Anna Baluch oraz Krzysztof Babisz, Starosta Kraśnicki Andrzej Rolla, Jacek Dubiel - Przewodniczący Rady Powiatu w Kraśniku, Gospodarz Miasta Kraśnik Wojciech Wilk - Burmistrz Miasta Kraśnik, Burmistrz Miasta Janów Lubelski Krzysztof Kołtyś, Burmistrz Miasta Włodawa Wiesława Muszyńska.

Zgodnie z olimpijskim ceremoniałem zaprezentowano wszystkie 16 drużyn, uroczyście wciągnięto na maszt flagę oraz odegrano hymn państwowy, odśpiewany przez kraśniczankę Kingę Wołoszyn.

Znicz olimpijski zapaliła Aleksandra Mirosław mistrzyni Europy i świata we wspinaczce sportowej, a także Ambasador XXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych "Lubelskie 2020".

Ślubowanie w imieniu wszystkich zawodników złożyła Zuzanna Kurlej, piłkarka ręczna z Kraśnika, grająca w reprezentacji województwa lubelskiego a Apel Olimpijski odczytała nasza olimpijka Zuzanna Mazurek-Frankowska.

Kraśnik, oprócz piłkarek ręcznych gościć będzie jeszcze tenisistów oraz bokserów i bokserki.

Gospodarzami olimpiady jest dziesięć miast naszego województwa: Lublin, Kraśnik, Puławy, Biała Podlaska, Chełm, Łęczna, Zamość, Nielisz, Janów Lubelski i Włodawa.

W części artystycznej wystąpili lubelska grupa taneczna UDS Dance Studio, dzieci ze Szkoły Podstawowej numer 2 w Kraśniku, Kinga Wołoszyn i Michał Subik.

AW

Opublikowano: 14 września 2020 08:01