Kraśnicki - malinowy powiat!

W Kraśniku wystartuje XXVI Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych

Plakat Olimpiady (link otworzy duże zdjęcie)

    Już jutro, 10 września, w Kraśniku rusza wielka impreza sportowa, która z uwagi na wprowadzenie stanu epidemii w Polsce została przełożona z miesiąca marca. Rywalizacja rozpocznie się zmaganiami piłkarek i piłkarzy ręcznych, przy czym w Kraśniku o jak najwyższe lokaty walczyć będą kobiety.

    Rywalizacja w XXVI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży „Lubelskie 2020” odbywać się będzie w 10 miastach Lubelszczyzny, w tym w Kraśniku. W kraśnickich halach rywalizować będą sportowcy w następujących dyscyplinach:
    • piłka ręczna kobiet, termin: 10 – 16 września, miejsce: Szkoła Podstawowa nr 2 w Kraśniku i Szkoła Podstawowa nr 5 w Kraśniku,
    • tenis stołowy, termin: 23 – 27 września, miejsce: Szkoła Podstawowa nr 2 w Kraśniku,
    • boks kobiet i mężczyzn, termin: 19 – 24 października, miejsce: Szkoła Podstawowa nr 5 w Kraśniku.
Z uwagi na stan epidemii rywalizacja odbywać się będzie bez udziału publiczności.    

    Uroczyste otwarcie zawodów odbędzie się 13 września o godzinie 16.00 w Szkole Podstawowej nr 2 w Kraśniku.

   W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży udział weźmie ponad 2500 zawodników i zawodniczek, 500 trenerów, ponad 350 sędziów i delegatów technicznych, przy czym województwo lubelskie reprezentować będzie ok. 230 uczestników.

    Realizatorem Olimpiady jest Lubelska Unia Sportu we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubelskiego w Lublinie.

   Patronat nad wydarzeniem objęli: Minister Sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk, Wojewoda Lubelski Lech Sprawka oraz Polski Komitet Olimpijski. Ambasadorem Olimpiady jest Aleksandra Mirosław – olimpijka, dwukrotna Mistrzyni Świata i Mistrzyni Europy we wspinaczce sportowej, zawodniczka Klubu Wspinaczkowego Kotłownia Lublin.

    Więcej informacji o imprezie znaleźć można na stronie: www.oomlubelskie2020.pl.     

MS.


Opublikowano: 09 września 2020 14:48

Kategoria: Aktualności

Załączniki:

kalendarz_zawodow.pdf [121.86 KB]

Wyświetleń: 187

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa serwisu internetowego Powiatu Kraśnickiego" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zatrzymaj banner przewijany