Podpisali umowę na przebudowę drogi powiatowej numer 2289L relacji Strzyżewice-Zakrzówek-Sulów-Blinów-Polichna

Od lewej Skarbnik Powiatu Iwona Szymańska, Wicestarosta Kraśnicki Andrzej Cieśla, Starosta Kraśn (link otworzy duże zdjęcie)

W dniu dzisiejszym, 4 września 2020 roku została podpisana umowa na realizację ważnej dla mieszkańców Powiatu Kraśnickiego inwestycji, przebudowy drogi powiatowej  numer 2289L relacji Strzyżewice-Zakrzówek-Sulów-Blinów-Polichna. Jest to odcinek drogowy o łącznej długości blisko 4,90 kilometra wraz z budową nowoczesnego energooszczędnego oświetlenia drogowego w gminie Zakrzówek.

Przetarg został przygotowany i rozstrzygnięty przez Zarząd Dróg Powiatowych w Kraśniku, a Wykonawcą który kompleksowo przebuduje ten odcinek jest kraśnicka firma  WOD-BUD Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością.

Podczas spotkania na którym podpisano umowę obecni byli Starosta Kraśnicki Andrzej Rolla, Wicestarosta Kraśnicki Andrzej Cieśla, Skarbnik Powiatu Iwona Szymańska, Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Kraśniku Marta Gajewska, Zastępca Dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w Kraśniku Michał Kondrack, Prezes zarządu firmy WOD-BUD Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Zdzisław Adam Wojtaszek.

Całość inwestycji została oszacowana przez Wykonawcę na kwotę  5 759.094,33 zł.
Na realizację tego  zadania Powiat Kraśnicki otrzymał dofinansowanie Wojewody Lubelskiego z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 60% wartości zadania.

Partnerem Powiatu jest Gmina Zakrzówek, która zadeklarowała swoje wsparcie w ramach wkładu własnego Beneficjenta.

Inwestycja z pewnością przyczyni się do rozwoju i poprawy bezpieczeństwa mieszkańców powiatu oraz jakości infrastruktury drogowej powiatu kraśnickiego.

AW

Opublikowano: 04 września 2020 11:29