Wybieram kolarstwo - wykluczam nałogi!

Grafika - Banner zachęcający do udziału w VII Ogólnopolskim Maratonie Kolarskim MTB. (link otworzy duże zdjęcie)

Pod takim hasłem już 6 września odbędzie się VII Ogólnopolski Maraton Kolarski MTB o Puchar Ministra Sportu i Nagrody Burmistrza Kraśnika, którego organizatorem jest Klub Sportowy Racing Team Kraśnik.

Ta ogólnopolska impreza skierowana jest dla dzieci, młodzieży i dorosłych a jej celem promocja kolarstwa jako aktywności fizycznej, stworzenie możliwości rywalizacji sportowej, idei fair play, wyrównanie szans dzieci i młodzieży w dostępie do sportu i poprzez sport. Maraton to świetna okazja do identyfikacji i rozwijania talentów sportowych, stworzenie warunków do przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym poprzez popularyzację turystyki rowerowej w formie maratonu kolarskiego MTB na rowerach górskich.

Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Minister Sportu Danuty Dmowskiej-Andrzejczuk, Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego oraz Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie insp. Artura Bieleckiego.

Zawody zostały zgłoszone do Okręgowego Związku Kolarstwa w Lublinie i będą organizowane zgodnie z regulaminem PZKOL. Wyścig odbędzie się, ze startu wspólnego, na rundach o długości około 30 km leśnymi ścieżkami w dzielnicy Fabrycznej Kraśnika. Zawody będą rozegrane w klasyfikacji indywidualnej dla każdej kategorii wiekowej. Zwycięzcą indywidualnym w każdej kategorii wiekowej zostaje zawodnik, który na mecie uzyska najlepszy czas.

Start i meta zostaną zlokalizowane przy Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku.

Zapisy do udziału w maratonie prowadzone są za pośrednictwem strony protimer.pl

6 września 2020 r. zapraszamy do Kraśnika!

Opublikowano: 01 września 2020 09:39

Zatrzymaj banner przewijany