Bezpłatne badania mammograficzne

Grafika, pani doktor trzyma w ręku słuchawki do badania pacjenta. Na fartuchu ma różową wstąż (link otworzy duże zdjęcie)

Informujemy, że Centrum Medyczne LUX MED kontynuuje wykonywanie bezpłatnych badań mammograficznych, finansowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia, w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi w mobilnych pracowniach mammograficznych.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Pań oraz personelu medycznego badania są wykonywane z zachowaniem wszelkich przewidzianych prawem i wewnętrznymi procedurami LUX MED środków ostrożności w zakresie zarówno wyposażenia techników w niezbędne środki ochrony osobistej, jak i procedur dezynfekcji pracowni i aparatury diagnostycznej oraz obsługi pacjenta.

W pracowni mogą jednocześnie przebywać tylko trzy Panie, co zapewnia możliwość utrzymania niezbędnego dystansu. Przed badaniem pracownicy medyczni mierzą Paniom temperaturę i proszą o wypełnienie ankiety. Do dyspozycji Pań są także środki do dezynfekcji rąk.

Prosimy o wyrozumiałość i zrozumienie dla podjętych środków ochrony oraz o stawienie się na badanie w maseczce ochronnej lub przyłbicy, a także w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

W badaniu mogą wziąć udział Panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi, a  także nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie do dyspozycji Pań w miejscowości:

-Urzędów, 21 września 2020 w godzinach od 10.00 do 16.00 za Gminnym Ośrodkiem Kultury przy ulicy Dzikowskiego 1

-Annopol, 21 września 2020 w godzinach od 10.00 do 17.00 przy Centrum Kultury przy ulicy Radomska 26

-Kraśnik, 22 września 2020 w godzinach od 8.00 do 11.00 przy markecie Kaufland przy ulicy Juliusza Słowackiego 17

Uprzejmie prosimy o wcześniejszą rejestrację pod numerem telefonu 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym prosimy przygotować dowód osobisty. Na badanie prosimy zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii.

Przypominamy, że badania wykonywane w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi nie wymagają skierowania, a tylko systematyczność w przestrzeganiu terminów kolejnych badań mammograficznych pozwala na wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby. Dlatego też, zachęcamy wszystkie Panie, które z powodu pandemii nie mogły wykonać badań we wcześniej umówionym terminie o nie zwlekanie z rejestracją na mammografię.

AW

Opublikowano: 31 sierpnia 2020 14:06