Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w szkołach powiatowych

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w Zespole Szkół numer 1 w Kraśniku (link otworzy duże zdjęcie)

W Powiecie kraśnickim dzieci i młodzież wracają do szkolnych ław i szkolnych obowiązków. W dniu dzisiejszym w szkołach powiatu kraśnickiego odbyły się uroczyste inauguracje roku szkolnego. W związku z sytuacją epidemiczną rozpoczęcia roku szkolnego odbywają się w warunkach reżimu sanitarnego określonego wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Głównego Inspektora sanitarnego.

„Wielkim zaszczytem jest dla mnie możliwość skierowania do Państwa kilku słów w dniu rozpoczęcia Roku Szkolnego 2020/2021.
Rozpoczynamy nowy rok szkolny, który niestety, będzie wyjątkowo trudny dla nas wszystkich. Po tak długiej przerwie związanej z wybuchem epidemii koronawirusa czas powrócić do pracy i nauki – rozpocząć nowy rok szkolny.
Drodzy Uczniowie, pamiętajcie, aby wyznaczać sobie ambitne cele, stawiać odważnie czoła przeciwnościom. Pamiętajcie, że zdobyta prze Was wiedza zaowocuje w przyszłości wieloma sukcesami.
Szczególne życzenia kieruje do uczniów klas pierwszych. Kolejny etap kształcenia niech stanie się dla Was czasem zdobywania nowych umiejętności.Wszyscy nauczyciele i pracownicy będą służyć Wam wsparciem w ich realizacji.
Dyrekcji, Nauczycielom i Wychowawcom życzę by nadchodzący rok nauki był okresem pomyślnej współpracy i obfitował w liczne osiągnięcia dydaktyczne i wychowawcze.Wszystkim życzę przede wszystkim zdrowia, pomyślności, a także spokojnej i wytrwałej pracy”.- Starosta Kraśnicki Andrzej Rolla

Zobacz jak wyglądało rozpoczęcie roku szkolnego w:
Zespole Szkół numer 1 w Kraśniku
Zespole Szkół numer 2 w Kraśniku