Nowoczesne i bezpieczne boisko wielofunkcyjne przy Zespole Szkół numer 3 w Kraśniku wkrótce gotowe.

Boisko wielofunkcyjne przy Zespole Szkół numer 3 w Kraśniku (link otworzy duże zdjęcie)

Na ukończeniu są prace związane z budową boiska wielofunkcyjnego i kortu tenisowego przy Zespole Szkół numer 3 w Kraśniku. W trakcie trwają prace związane z budową bieżni. W najbliższych dniach będą realizowane na boiskach nawierzchnie poliuretanowe.

Nowoczesne boisko będzie wyposażone w bieżnie, dwa korty tenisowe, 4- torową bieżnie okrężną o dł. 300 m, 4 torową bieżnię  prostą o długości 120 m, stanowiącej przedłużenie odcinka prostego bieżni okrężnej, skoczni do skoku w dal, skoczni do skoku wzwyż, rzutni do pchnięcia kulą.
Będzie pokryte nawierzchnią sportową poliuretanowo-gumową.

Boiska będą ogólnodostępne, dzięki czemu poza lekcjami w-f, czy zajęciami pozalekcyjnymi korzystać z niech będą mogli wszyscy chętni mieszkańcy powiatu.

Boiska wielofunkcyjne powstaną dzięki dofinansowaniu  z Ministerstwa Sportu ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu „ Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej – Edycja 2019”.

Inwestycja ma być gotowa przed nowym rokiem szkolnym 2020/2021.

AW

Opublikowano: 30 lipca 2020 15:27