Do Domów Pomocy Społecznej w Powiecie Kraśnickim trafiły maseczki uszyte przez więźniów

Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Jan Kanthak, Wicewojewoda Lubelski Bolesław Gzik, Dyrektor (link otworzy duże zdjęcie)

Funkcjonariusze Służby Więziennej resocjalizują i pomagają w walce z koronawirusem. Szycie maseczek realizowane jest we wszystkich zakładach karnych i aresztach śledczych w ramach akcji resocjalizacyjnej #ResortSprawiedliwościPomaga. Z ich wsparcia korzystają między innymi domy pomocy społecznej, których mieszkańcy i kadra są w dużym stopniu narażeni na zakażenie wirusem. Placówki wciąż potrzebują środków ochrony.

Wczoraj do Domu Pomocy Społecznej w Popkowicach przyjechali z wizytą Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Jan Kanthak, Wicewojewoda Lubelski Bolesław Gzik, Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie Albin Mazurek, Dyrektor Aresztu Śledczego w Lublinie podpułkownik Jacek Wróbel, Kierownik oddziału do spraw pomocy instytucjonalnej Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie Małgorzata Frant-Błażucka.

Przekazali maseczki ochronne uszyte przez więźniów na ręce Marioli Siek dyrektora Domu Pomocy Społecznej w  Popkowicach, Katarzyny Skorupy Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Kraśniku, Elżbiety Spyry Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Gościeradowie.
Łącznie do domów pomocy zostało przekazanych 2000 maseczek, które będą służyć zarówno pracownikom jak i  podopiecznym.

Starosta Kraśnicki Andrzej Rolla podziękował za wsparcie w postaci maseczek uszytych dla domów pomocy. Dyrektorom i zatrudnionym w placówkach za szczególne poświęcenie w tym trudnym czasie.

Takie inicjatywy napawają nas optymizmem, pozwalają pozytywnie spojrzeć na trudną rzeczywistość i wierzyć, że dzięki takim postawom, mamy szansę na wyjście z każdego kryzysu.
W imieniu mieszkańców i pracowników serdecznie dziękujemy za przekazane maseczki ochronne.

AW

Opublikowano: 28 lipca 2020 08:28