Porozumienie w sprawie budowy linii kolejowej Szastarka - Janów Lubelski – Biłgoraj podpisane

Podczas spotkania w Ośrodku Kultury w Janowie Lubelskim podpisano porozumienie w sprawie budowy lin (link otworzy duże zdjęcie)

4 lipca w Janowskim Ośrodku Kultury samorządy powiatów: biłgorajskiego, janowskiego i kraśnickiego podpisały porozumienie w sprawie współpracy w zakresie realizacji projektu budowy linii kolejowej Szastarka - Janów Lubelski - Biłgoraj wraz z poprawą dostępności do transportu kolejowego w mieście Kraśnik.
W przygotowanie projektu zaangażowało się Województwo Lubelskie oraz 10 samorządów lokalnych. Przedsięwzięcie planowane jest do realizacji w ramach Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej – Kolej+. Podczas spotkania zgromadzonych gości przywitał Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski oraz gospodarze spotkania: Poseł Jerzy Bielecki i Artur Pizoń Starosta Janowski. Następnie Pan Tomasz Gontarz zastępca dyrektora biura Ministra Infrastruktury, pełnomocnika wojewody lubelskiego ds. rozwoju infrastruktury kolejowej w województwie lubelskim przedstawił szczegółowo Program Kolej Plus. Powiat Kraśnicki reprezentowali Poseł Kazimierz Choma, Senator Grzegorz Czelej, Radna Sejmiku Województwa Lubelskiego Anna Baluch, Starosta Kraśnicki Andrzej Rolla, Wicestarosta Kraśnicki Andrzej Cieśla i Wójt Gminy Szastarka Artur Jaskowski.
Głównym celem ogłoszonego 26 maja br. Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej (Kolej+) jest połączenie miejscowości liczących powyżej 10 tys. mieszkańców z miastami wojewódzkimi i rozbudowa infrastruktury kolejowej. Program ma eliminować wykluczenie komunikacyjne poprzez zapewnienie lepszego dostępu do kolei. Realizacja programu Kolej+ wpłynie na poprawę warunków życia mieszkańców i wzrost atrakcyjności wielu regionów Polski.

Opublikowano: 06 lipca 2020 13:43

Zatrzymaj banner przewijany