PODSUMOWANIE TYGODNIA: Premier Morawiecki wsparł samorządowców z Powiatu Kraśnickiego

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził Kraśnik. Na zdjęciu Starosta Kraśnicki odbiera od Premiera (link otworzy duże zdjęcie)

Jednym z najważniejszych wydarzeń minionego tygodnia była wizyta Premiera Mateusza Morawieckiego w Kraśniku.

Głównymi adresatami byli przedstawiciele lokalnych samorządów, którzy z rąk premiera odebrali promesy w ramach Funduszu Inwestycji Samorządowych. Do miast i gmin naszego powiatu trafi ponad 17 milionów złotych, z czego ponad 5 milionów otrzyma bezpośrednio powiatowy magistrat.

- Jest to cenna inicjatywa, dzięki której w miastach, powiatach i gminach będzie można realizować założone wcześniej plany inwestycyjne, które zostały zakłócone wskutek pandemii Covid. W całym kraju na pomoc z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych przeznaczono 6 miliardów złotych. - mówił do zebranych Premier Morawiecki.

- Wizyta Premiera Mateusza Morawieckiego to historyczne wydarzenie dla mieszkańców Ziemi Kraśnickiej - zaznacza Starosta Kraśnicki Andrzej Rolla. - Po raz pierwszy naszą Małą Ojczyznę odwiedza Prezes Rady Ministrów. Serdecznie dziękuję za życzliwość Pana Premiera i za okazane wsparcie, jakie otrzymają od Rządu nasi samorządowcy.

Opublikowano: 03 lipca 2020 17:46

Premier Morawiecki odwiedził Kraśnik