Obchody 6️1. rocznicy wydarzeń kraśnickiego czerwca 1959 połączone z modlitwą w intencji plantatorów z Powiatu Kraśnickiego

Przedstawiciele Powiatu Kraśnickiego, Andrzej Rolla Starosta Kraśnicki, Jacek Dubiel Przewodniczą (link otworzy duże zdjęcie)

Mszą świętą w kościele pw. św. Józefa Robotnika rozpoczęliśmy obchody 6️1. rocznicy wydarzeń kraśnickiego czerwca 1959 roku związanych z walką o Kościół w Kraśniku Fabrycznym.

Protest Mieszkańców spowodowany rozbiórką polowego ołtarza, który zbudowany był na Słonecznej Polanie przerodził się w masowy strajk przeciwko komunistycznym władzom i ich decyzjom zakazujących organizowania życia religijnego w robotniczym mieście. Skutkiem wystąpienia Mieszkańców Kraśnika Fabrycznego w obronie wiary katolickiej była pacyfikacja protestujących przez oddziały ZOMO-o sprowadzone specjalnie do Kraśnika z Lublina. Pamiętając o Bohaterach tamtych wydarzeń i ich heroicznej walce o miejsce dla Boga w zdominowanym przez ideologię komunizmu świecie uczciliśmy ich pamięć.

Przedpołudniowa msza odbyła się także w intencji lokalnych plantatorów owoców, z których słynie Powiat Kraśnicki. Tegoroczne obchody malinowego święta zostały odwołane z powodu panującej pandemii.

Opublikowano: 03 lipca 2020 14:33

Obchody 6️1. rocznicy wydarzeń kraśnickiego czerwca 1959