Spotkanie z przedstawicielami Kół Gospodyń Wiejskich

Przedstawiciele Kół Gospodyń Wiejskich (link otworzy duże zdjęcie)

23 czerwca 2020 roku w Hotelu Kmicic odbyło się spotkanie z przedstawicielami Kół Gospodyń Wiejskich z teren Powiatu Kraśnickiego. Dotyczyło ono promocji działalności Oddziału Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich i Produktów Tradycyjnych.

Spotkanie otworzył Członek Zarządu Województwa Lubelskiego Zdzisław Szwed, a poprowadziły je Ewa Szałachwiej Dyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz Agnieszka Siwek Inspektor do spraw Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich w Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie.

Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski i Starosta Kraśnicki Andrzej Rolla podziękowali Paniom za zaangażowanie w działalność na rzecz kultywowania rodzimych tradycji.

Podczas dzisiejszego zebrania poruszona została tematyka możliwości rejestracji Kół Gospodyń Wiejskich w Bazie Partnerów Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich. Podsumowane zostały także projekty realizowane przez Oddział Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich w ubiegłym roku takie jak I Wojewódzki Konkurs Kobieta Gospodarna Wyjątkowa, I Świąteczne Spotkanie z Tradycją, szkolenia na temat organizowanych konkursów dla partnerów KSOW. Przedstawione zostały również projekty „Kupuj Lokalnie” oraz Lista Produktów Tradycyjnych prowadzona przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Organizatorem spotkania byli Departament Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie oraz Starostwo Powiatowe w Kraśniku.

AW

Opublikowano: 24 czerwca 2020 12:36