Ponad 12 milionów złotych w rękach kraśnickich przedsiębiorców i pracodawców

Grafika 12 000 000 złotych w rękach kraśnickich przedsiębiorców i pracodawców, a w ramach rządoweg (link otworzy duże zdjęcie)

Tarcza antykryzysowa to pakiet pomocowych rozwiązań skierowanych do przedsiębiorców podczas epidemii. Dzięki niej możliwe jest utrzymanie miejsc pracy i wsparcie funkcjonowania firm. To pakiet regulacji, który zapewnia stabilne funkcjonowanie przedsiębiorcom, a także pracownikom w obliczu kryzysu gospodarczego.

Powiatowy Urząd Pracy w Kraśniku oferuje kilka form wsparcia między innymi:

dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń przedsiębiorcom, którzy zatrudniają pracowników,
dofinansowanie części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla przedsiębiorców niezatrudniających,
dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń dla organizacji pozarządowych oraz jednorazowe pożyczki dla mikroprzedsiębiorców.

Aktualnie Powiatowy Urząd Pracy w Kraśniku prowadzi nabory wniosków na wszystkie wyżej wymienione formy wsparcia.

Powiatowy Urząd Pracy w Kraśniku wypłacił przedsiębiorcom z powiatu kraśnickiego 12 600 666,68 złotych.

W ramach Tarczy Antykryzysowej podpisano:

2 247 umów o udzielenie pożyczki dla mikroprzedsiębiorców na kwotę 11 222 849,90 zł, co stanowi 87% zrealizowanych wniosków,
324 umowy  o dofinansowanie części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla przedsiębiorców niezatrudniających na kwotę 691 600,00 zł, co stanowi 78% zrealizowanych wniosków,
83 umowy o dofinansowanie kosztów wynagrodzeń przedsiębiorcom, którzy zatrudniają pracowników na kwotę 686 216,78 zł, co stanowi 39% zrealizowanych wniosków.

Powiatowy Urząd Pracy w Kraśniku otrzymał dodatkowe 2 miliony złotych na realizację zadań w ramach Tarczy Antykryzysowej, łącznie pozyskując na ten cel 19 milionów złotych.

Szczegółowe informacje na temat oferowanego wsparcia można uzyskać pod numerem telefonu 81 826 18 20, 81 826 18 15.

Zasady udzielania pomocy dostępne są również na stronie internetowej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w zakładce Tarcza Antykryzysowa www.gov.pl/web/rodzina/tarcza-antykryzysowa

AW

Opublikowano: 19 czerwca 2020 14:02