Dzielą się tym, co mają najcenniejsze! Dziś Światowy Dzień Krwiodawcy

(link otworzy duże zdjęcie)

Dziś, 14 czerwca obchodzony jest Światowy Dzień Krwiodawcy. Dzięki osobom chcącym oddać swoją krew potrzebującym ratowane jest ludzkie życie. To święto obchodzone jest w dzień urodzin Karla Landsteinera, który w 1901 roku odkrył grupy krwi. W całym kraju w siedzibach Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa odbywa się wiele spotkań i akcji promujących krwiodawstwo. Jest to okazja by podziękować honorowym dawcom oraz przypomnieć o tym, że krew jest jedynym lekiem którego nie można wyprodukować - można się nim jedynie podzielić.

Z okazji Światowego Dnia Krwiodawstwa, Starosta Kraśnicki Andrzej Rolla składa wszystkim Honorowym Dawcom Krwi, Członkom i Sympatykom, najserdeczniejsze życzenia.

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada lecz przez to kim jest. Nie przez to, co ma lecz przez to, czym dzieli się z innymi”- słowa Jana Pawła II w pełni oddają zaangażowanie i poświecenie Krwiodawców w zakresie ratowania zdrowia i życia pacjentów, wymagających leczenia krwią i jej składnikami. Dziękuję, także wszystkim osobom, szpitalom i organizacjom za pomoc, jakiej udzielacie w promowaniu idei honorowego krwiodawstwa i krwiolecznictwa. Jestem dumny z tego, że w Powiecie Kraśnickim mamy wielu mieszkańców, którzy biorą udział w cyklicznych akcjach poboru krwi, dzieląc się tym wyjątkowo cennym darem. Życzę niesłabnącego zapału do kontynuowania tej pięknej idei, abyście mogli być wzorem dla przyszłych pokoleń” - Starosta Kraśnicki Andrzej Rolla

AW

Opublikowano: 12 czerwca 2020 07:30