Ponad 3 miliony złotych trafiło do przedsiębiorców w ramach Tarczy antykryzysowej

Grafika już ponad 3 miliony złotych z tarczy antykryzysowej trafiło do Kraśnickich Przedsiębior (link otworzy duże zdjęcie)

Powiatowy Urząd Pracy w Kraśniku rozpatrzył kolejne wnioski przedsiębiorców z Powiatu Kraśnickiego, którzy starają się o pomoc w pokryciu kosztów działalności w czasie epidemii koronawirusa. Łączna kwota udzielonego wsparcia w ramach Tarczy Antykryzysowej to już 3125 000 zł.

PUP podpisał już :
-600 umów o udzielenie pożyczki dla mikroprzedsiębiorstw na kwotę 3 000 000 zł.,
-38 umów o dofinansowanie części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla przedsiębiorców niezatrudniających na kwotę 62 140 zł.,
-15 umów o dofinansowanie kosztów wynagrodzeń przedsiębiorcom , którzy zatrudniają pracowników na kwotę 62 949 zł.

Dane te pokazują, że rozwiązania pomocowe zawarte w tarczy antykryzysowej spotkały się już z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony przedsiębiorstw.

Tarcza koncentruje się na zapewnieniu bezpieczeństwa pracowników oraz zachowaniu płynności i ciągłości funkcjonowania przedsiębiorstw.

Powiatowy Urząd Pracy w Kraśniku oferuje kilka form wsparcia:

-dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń przedsiębiorcom, którzy zatrudniają pracowników
-dofinansowanie części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla przedsiębiorców niezatrudniających,
-dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń dla organizacji pozarządowych
-jednorazowe pożyczki dla mikroprzedsiębiorstw, które cieszą się największą popularnością.

Informacje na temat wsparcia można uzyskać w Powiatowym Urzędzie Pracy oraz Powiatowym Biurze Biznes Lubelskie działającym przy Starostwie Powiatowym pod numerem: 81 826 18 20 / 81 826 18 15.

Zasady udzielania pomocy dostępne są również na stronie internetowej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w zakładce tarcza antykryzysowa:

Powiatowy Urząd Pracy:

AW